Rendkívüli biológia órák

1    Veszprém egyik régi, közismert vállakozása a Reider Optika. A céget 1884-ben alapították. Kezdetben az óra és okula készítés és javítás volt a fő profil. Mára ebből a látszerészet maradt. A második világháborúban volt egy időszak, amikor pár hétig zárva voltak. Ettől eltekintve azóta folyamatosan működnek, még ha az üzlethelyiség változott is. Éppen 100 évvel az alapítás után került a modern üzlet a mai helyére. A cégforma korlátolt felelősségű társaság, de alapvetően családi a vállalkozás. Az alkalmazottak egytől egyig szakképzettek, nincs betanított munkatárs. A cég tulajdonosai hivatásnak tekintik a látszerészetet, számukra ez nemcsak az üzlet, az ismeretterjesztést is fontosnak tartják… Örömmel vállalalják rendkívüli biológia órák megtartását veszprémi középiskolákban. Az idei tanévben lovassysok jártak a Reider üzletben s a műhelyben. A biológia emelt szintű képzésben résztvevő diákjaink megismerkedhettek a szemvizsgálat módszereivel, eszközeivel, a szemüvegkészítés mozzanataival. Reider László pedig egy biológia órát is tartott a Lovassyban az érettségire készülőknek a szembetegségekről. Sok humorral fűszerezve rengeteg fontos, hasznos ismerettel gyarapodtak a diákjaink. A szem egészségének megtartása érdekében számos tanácsot is kaptunk. Ezzel a két rendkívüli biológia órával bekapcsolódtunk a Fény Nemzetközi Éve programsorozatba. 6 5 2u 3u 4u

You may also like...

Vélemény, hozzászólás?